Ga naar de inhoud
  • Installation
  • Performance
  • World premiere

Overal Iemand Altijd

Wouter van Veldhoven & Guiot Duermeijer
Tickets
Datum / Data
Vr 30 mei 15:00, 17:00 en 20:00 uur & za 31 mei 15:00, 17:00 en 20:00 uur
Duur
50 min.
Taal
Nederlands
Land
Nederland
Prijs
€19,- / €16,-
+ € 0,25 per transactie
Thema's
Fatigue bodies - exhausted minds, New technologies, Performing care
Editie
SPRING 2025
Toegankelijkheid arrow

Een indringende performance met woorden en soundscapes, te ervaren door koptelefoons op Utrecht Centraal Station. Het werk onderzoekt de innerlijke worsteling van een jonge neurodiverse vrouw en de onzichtbare normen van onze samenleving. Hoe blijf je jezelf en houd je je staande in deze wervelwind van sociale codes?

Koop je tickets
Koop je tickets

Overal Iemand Altijd van Wouter van Veldhoven & Guiot Duermeijer laat zien hoe de druk die op ons wordt gelegd, overweldigend kan zijn. In de performance laat een jonge vrouw, gespeeld door Marthe van Mosselveld, het publiek ervaren hoe zij omgaat met prikkels en zich moet aanpassen aan de normen van een maatschappij die niet op haar is afgestemd. Het werk toont de worsteling van mensen om de stroom van informatie te filteren en te verwerken, terwijl zij proberen stand te houden in de storm van verplichtingen en persoonlijke verwachtingen.

In een performance neemt Marthe ons mee in de gedachtewereld van een neurodiverse jonge vrouw. Deze vrouw worstelt met contact en heeft te maken met prikkels van zowel binnenuit als van buitenaf. In de live performance reageert het personage, opgesloten in haar eigen brein, op de prikkels van haar gedachten, herinneringen en de directe omgeving.

Overal Iemand Altijd bevindt zich op de eerste verdieping van Utrecht Centraal Station en wordt ervaren met een koptelefoon.
Guiot Duermeijer en Wouter van Veldhoven keren terug naar SPRING, waar ze eerder in het najaar van 2022 hun samenwerking Memory Lapse presenteerden, een volledig geautomatiseerde theatrale installatie met bandrecorders. Deze installatie, met bandrecorders en tekst, gaf inzicht in de kwetsbaarheid van de menselijke geest.

Pers

Interview Opium

Marthe van Mosselveld is te horen in een interview op Opium, vanaf 34:08.

Interview RTV Utrecht

“Ik zie te veel, ik heb teveel ogen, ik zie te veel” Deze tekst is een hartenkreet uit de voorstelling. Marthe herkent daar zelf ook veel van: “Ik ervaar de wereld als heel veel. Mijn emoties zijn vaak heel veel groter, alles komt harder binnen. Dat betekent bij verdriet, als er iets misgaat of als ik boos ben, dat ik dat harder voel. Dat is niet fijn. Maar mooie dingen, liefde en blijdschap voel ik ook groter en dat is waanzinnig om te voelen.”

Doordat emoties harder binnen komen, raken mensen zoals Marthe sneller overprikkeld. Ze hebben er meer moeite mee om de stroom aan informatie die op hen af komt te filteren en te verwerken. De voorstelling laat die worsteling zien. “Het is iets waar ik dagelijks mee struggle en dat is ontzettend lastig maar ik ben heel dankbaar dat ik deze kans heb gekregen om het er meer over te hebben met mensen.”

"De thematiek in combinatie met de analoge opnameapparatuur is een prachtige dramaturgische samenkomst. [...] Hier hebben Duermeijer, die de interviews en de teksten componeerde, en Van Veldhoven, die de recorders componeerde, elkaar helemaal gevonden."

Iris Spanbroek, Theaterkrant (over hun eerdere werk Memory Lapse op SPRING in Autumn 2022)

Topic Talk

Guiot Duermeijer neemt deel aan de Topic Talk: Performing Care, op 25 mei vanaf 17:00 bij de Stadsschouwburg Utrecht.

SlowTV

Guiot Duermeijer heeft een film gemaakt voor SlowTV Cinema. Deze speelt op 17 mei om 15:00 bij LE:EN.

Deze voorstelling is mede mogelijk gemaakt door:

Delen

Maker

Wouter van Veldhoven

Maker

Guiot Duermeijer

Credits

Tekst, regie en concept: Guiot Duermeijer

Compositie, vormgeving en concept: Wouter van Veldhoven

Spel: Marthe van Mosselveld

Fotografie: Laura van Mosselveld

Illustratie: Jimmie Balster

Mede mogelijk gemaakt door: KF Hein Fonds, Janivo stichting

Beweging aan Beweging uit